Športové gymnázium Nitra, Slančíkovej 2, 950 50 NitraMj 17 2021 17:45:59
Navigácia
Kto je Online
· Hostí Online: 1

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 1,095
· Najnovší člen: gareindesee
DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ 12. mechanizovaného práporu Nitra, jún 2013
Dňa 3. júna 2013 sa triedy sexta B, II.B ŠG a I.A, III.A SPŠP zúčastnili DŇA OTVORENÝCH DVERÍ 12. mechanizovaného práporu Nitra.
Príslušníci práporu pre návštevníkov pripravili výstavu bojovej techniky, zbraní, bojového výstroja, ako aj ukážky boja zblízka. Predviedli sa aj policajti so psami. Žiaci si mohli vyskúšať ošetrovanie zranených, nazrieť do útrob bojovej techniky, ktorá nie je bežne prístupná civilným osobám. Niektorí sa zapojili aj do súťaží. Žiaci získali vedomosti i spôsobilosti, ktoré ich motivovali k utuženiu si svojich postojov k morálnym hodnotám ako sú vlastenectvo a národná identita.

· sgnrFR dňa jn 04 2013 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 1313 Prečítané ·Vytlačiť
Exkurzia - koncentračný tábor Auschwitz I, máj 2013
Tragický odkaz holokaustu a genocídy (najmä Židov) si pripomenuli 27.5. 2013 žiaci kvinty B, 3.C a septimy A s pedagógmi Ing. Anežkou Polákovou a PhDr. Janou Šimkovou. Navštívili koncentračný tábor Auschwitz I a vyhladzovací tábor Auschwitz II (pri mestečku Osvienčim).

Exkurziu ukončili v Krakove, v poľskom turistickom centre vraj s 3. najväčším námestím na svete a známym hradom Wawel. Uchvátení boli Mariánskym kostolom, z ktorého sa každú hodinu ozýva hejnal (živý trubkár, ktorý na všetky svetové strany zahrá skladbu pre potechu).
· sgnrFR dňa mj 29 2013 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 1958 Prečítané ·Vytlačiť
Škola v prírode - Krpáčovo, apríl 2013
Dňa 29.04. 2013 sa žiaci sekundy A a sekundy B vybrali na dlho očakávanú cestu do školy v prírode, ktorá sa uskutočnila v Krpáčove a začalo sa vytúžené dobrodružstvo. Po dvojhodinovej ceste nás čakalo milé prekvapenie - pekný hotel Polianka v nádhernom prostredí. Cesta nám rýchlo ubehla a už sme sa aj vybaľovali v našich izbách. Po obede nasledovala krátka prechádzka okolo jazera a spoznávanie okolia. Pred hotelom sa nachádza voľná lúka, vhodná na športové aktivity a zaujímavosťou sú aj kozy a kone. Zvyšok dna sme strávili športovo, hrali sme americký futbal a vybíjanú.
Na druhý deň ....
· sgnrFR dňa mj 28 2013 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 1548 Prečítané ·Vytlačiť
Exkurzia: región CHAMPAGNE – ARDENNE a PARÍŽ, marec 2013
23. marca vyrazila výprava našich žiakov z tried s rozšíreným vyučovaním francúzskeho jazyka do francúzskeho mesta Reims. Exkurzia je organizovaná v spolupráci so samosprávou regiónu CHAMPAGNE – ARDENNE a našou školou v zastúpení Mgr. Violy Martonovej a Mgr. Ľubici Bubákovej. Do programu okrem iných zaujímavých výletov bola tento rok zaradená aj návšteva Paríža - hlavného mesta Francúzska.
· sgnrFR dňa marec 28 2013 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 1361 Prečítané ·Vytlačiť
Hviezdoslavov Kubín, december 2012
V decembri sa v našej škole konalo školské kolo celoslovenskej postupovej súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy detí - H V I E Z D O S L A V O V K U B Í N.

Súťaže sa zúčastnilo 9 žiakov z tried príma A, B, sekunda B, tercia B. Porote sa veľmi páčila originalita a kultivovanosť rečového prejavu všetkých súťažiacich.

Nakoniec sa rozhodli udeliť nasledovné miesta: 1.miesto – Viktória Veselovská, príma B, 2. miesto - Adam Urbánik, tercia B, 3. miesto – Lenka Kopečná, sekunda B.
· sgnrFR dňa janur 11 2013 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 1 Komentárov · 1276 Prečítané ·Vytlačiť
Tanečný venček, december 2012
V dňoch 11. a 12. decembra sa uskutočnil v spoločenskej hale školy Venček ako veľkolepé ukončenie tanečného kurzu. Prváci štvorročného gymnázia a piataci a šiestaci osemročného gymnázia sa učili prvým tanečným krokom pod vedením Juraja Ilečka a Tomáša Surovca. V porote prísne dozerala na techniku tanca aj známa tanečnica Ivana Surovcová.

Tanečný venček začal slávnostným nástupom, po ktorom nasledovalo prvé tanečné kolo s predvedením toho, čo sa naučili ... Nechýbal ani rodičovský tanec. Víťazmi utorkového Venčeka sa stali žiaci športového gymnázia z kvinty B: Barbora Gutajová a Ľuboš Lahučký.
· sgnrFR dňa december 12 2012 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 3 Komentárov · 10991 Prečítané ·Vytlačiť
Záložka do knihy spája slovenské školy, november 2012
Žiaci sekundy B a sexty B sa s radosťou a s veľkým záujmom zapojili do celoslovenského projektu Záložka do knihy spája slovenské školy.

Cieľom celoslovenského projektu bola výmeny záložiek do kníh, ktoré žiaci vyrobili ľubovoľnou technikou, nadviazanie kontaktov s inou pridelenou slovenskou školou, poznávanie života žiakov v iných kútov Slovenska a hlavne podpora čítania. . .
· sgnrFR dňa november 05 2012 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 1 Komentárov · 2297 Prečítané ·Vytlačiť
Výsledky prijímacích skúšok, máj 2012

Výsledky prijímacích skúšok na ŠG Nitra s rozšíreným vyučovaním francúzskeho jazyka· sgnrFR dňa mj 18 2012 · V Nekategorizované · 2 Komentárov · 1381 Prečítané ·Vytlačiť
Škola v prírode, apríl 2011

Dňa 14.4. (štvrtok) Sme sa my- II.A1(športové sústredenie), II.A2, I.A (atléti- športové sústredenie), I.B a IV.A (len pár žiakov- športové sústredenie) - vybrali do školy v prírode v krásnom horskom prostredí Vysokých Tatier. O 8:30 h. sme vyrazili z parkoviska OD Progres a pred nami bola skoro štvorhodinová cesta do Tatier. Bohužiaľ, do jedného autobusu sme sa všetci nezmestili, tak pre zvyšných 14 ľudí musel prísť minibus. Slabšie žalúdky povinne užili kinedryl, ale počas cesty sme nezažili žiadne veľké problémy. Prvá zastávka bola príjemná koliba s preliezkami a hojdačkami, ktoré hneď obsadili...
· sgnrFR dňa mj 04 2011 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 1 Komentárov · 2731 Prečítané ·Vytlačiť
Lyžiarsky kurz, Chopok - juh, marec 2011

V dňoch 28.2. – 6.3. 2011 sa žiaci 3. a 5. ročníka zúčastnili lyžiarskeho a snowboardového kurzu v stredisku Chopok – juh s ubytovaním priamo na svahu v hoteli Srdiečko. Podľa lyžiarskej zdatnosti boli študenti rozdelení do viacerých skupín, využívali všetky dostupné vleky.
V rámci oddychového poldňa bola pripravená návšteva Bystrianskej jaskyne, kde okrem krasových útvarov zaujali aj zimujúce netopierov (12 druhov), ktoré viseli priamo nad hlavami v bezprostrednej blízkosti.
Posledný deň bol karneval na lyžiach....
· sgnrFR dňa marec 07 2011 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 17 Komentárov · 5640 Prečítané ·Vytlačiť
Jakub Juhás na Olympiáde v anglickom jazyku, január 2011

Dňa 18.1.2011 reprezentoval žiak IV.B triedy ŠG Jakub Juhás našu školu
na obvodnom kole Olympiády v anglickom jazyku v kategórii 1B a umiestnil sa na výbornom 1.mieste.


Gratulujeme a držíme palce na krajskom kole!
· sgnrFR dňa februr 10 2011 V Nekategorizované · Vytlačiť
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
El. žiacka knižka

Shoutbox
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

Žiadne správy.