Športové gymnázium Nitra, Slančíkovej 2, 950 50 NitraMj 17 2021 18:30:22
Navigácia
Kto je Online
· Hostí Online: 1

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 1,095
· Najnovší člen: gareindesee
Výsledky z krajského kola olympiády vo FRJ zo dňa 21. marca 2016
Zúčastnení: Gymnázium Párovská v Nitre, Gymnázium Topoľčany, Piaristické gymnázium sv. J. Kalazanského v Nitre, Spojená katolícka škola sv. Vincenta de Paul v Leviciach, Spojená škola v Nitre

KATEGÓRIA 1B: Lucia Dirnbachová, kvarta B ŠG, 1. miesto, počet bodov: 49,5/80
KATEGÓRIA 2C: Jakub Juhás, oktáva B ŠG, 1. miesto, počet bodov: 91/100 - pričom dosiahol najvyšší počet bodov v histórii krajského kola olympiády

Obaja súťažiaci postúpili do Celoštátneho kola olympiády FRJ, ktoré sa bude konať 26. – 27. apríla 2016.

· sgnrFR dňa marec 29 2016 · V Nekategorizované · 0 Komentárov · 729 Prečítané ·Vytlačiť
Slávnostné odovzdávanie diplomov DELF, november 2015
Žiaci Športového gymnázia z tried s rozšíreným vyučovaním FRJ každoročne absolvujú náročné jazykové skúšky na získanie diplomu DELF z francúzskeho jazyka na úrovniach A1 – B2.

Dňa 9. novembra 2015 si ich poprvýkrát v histórii našej školy mohli prevziať z rúk p. Emmanuelle Daill, atašé veľvyslanca Francúzskej republiky na Slovensku pre vzdelávaciu a jazykovú spoluprácu.

V júni 2015 úspešne zvládlo skúšky DELF 55 študentov z tried tercia B, kvarta B, sexta A a oktáva B. Pani E. Daill ocenila kvalitu prípravy našich študentov, vysokú úspešnosť, ich nadpriemerné vedomosti a zablahoželala žiakom a ich pedagógom k dosiahnutým výsledkom.
· sgnrFR dňa november 23 2015 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 938 Prečítané ·Vytlačiť
Oceňovanie úspešných žiakov stredných škôl v pôsobnosti Nitrianskeho samosprávneho kraja
Každoročne pred záverom školského roka predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja doc. Ing. Milan Belica, PhD. oceňuje úspešných žiakov stredných škôl Nitrianskeho samosprávneho kraja, ktorí získali v uplynulom školskom roku významné umiestnenia v celoslovenských či medzinárodných súťažiach.

Diplom za úspešnú reprezentáciu školy a Nitrianskeho samosprávneho kraja bol tento rok udelený aj žiakovi Športového gymnázia Nitra Jakubovi Juhásovi zo septimy B za 1. miesto v celoštátnom kole Olympiády vo francúzskom jazyku v kategórii 2C.
· sgnrFR dňa jn 06 2014 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 1155 Prečítané ·Vytlačiť
Stáli sme v Kukučínovej spálni!, máj 2014
Áno,je to tak, rodný dom nášho veľspisovateľa Mateja Bencúra, alias Martina Kukučína sme v utorok, 13.mája preskúmali od dverí pitvora až po almaru v jeho izbici. Túto prvú zastávku na našej oravskej exkurzii sme dosiahli po náročnej,ale peknej trojhodinovej ceste. Po kratšom presune autobusom nasledovala už dlhšia prechádzka Hviezdoslavovou alejou, ktorá mala cieľ v hájovni. Tu sa P.O.Hviezdoslav inšpiroval životom dvoch mladých ľudí a krásou neporušenej prírody k napísaniu diela Hájnikova žena. Hneď vedľa hájovne sme navštívili aj múzeum Mila Urbana, kde sme sa napríklad dozvedeli, že bol vnukom ženy, ktorú Hviezdoslav opisuje ako hájnikovu ženu, Hanu Čajkovú. . .
· sgnrFR dňa mj 18 2014 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 1175 Prečítané ·Vytlačiť
Poď darovať krv u nás v Slančíkove!
Darovanie krvi je veľmi humánny a v dnešnej dobe veľmi populárny dobrý skutok. Jeho popularita však nič nemení na skutočnosti, že darovanej krvi je stále nedostatok, a tak sa transfúzne stanice rozširujú väčšmi medzi ľudí. Až jedného krásneho dňa, presnejšie v pondelok 28. 4. 2014, takáto transfúzna stanica zakotvila aj u nás v spoločenskej hale Spojenej školy.

Záujem o darcovstvo krvi v našej škole bol pomerne slušný – 76 darcov, či už z radov skúsených darcov, alebo nováčikov. Vyspovedala som aj tých ktorých to ešte čaká, aj tých, ktorí to už majú za sebou.
· sgnrFR dňa mj 11 2014 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 1146 Prečítané ·Vytlačiť
Štúrovo pero 2014, máj 2014
V dňoch 25.-26.apríla sa S3GA – STRIGA, zúčastnila vyhodnotenia súťaže stredoškolských časopisov, ktoré sa koná každoročne vo Zvolene a my sa každoročne v tejto súťaži umiestňujeme.

Už po piatykrát sme získala špeciálnu cenu TV Markíza, a to Cenu 1.stupňa. Na brífingu sme mali možnosť debatovať s generálnym riaditeľom TV Markíza Matthiasom Settelem a tohtoročnou zlatou olympijskou víťazkou zo Soči Anastasiyou Kuzminou. Obe stretnutia boli príjemné, rovnako aj workshopy o žurnalistike.

Za redakčnú radu do Zvolena vycestovali Terézia Sulániová, Silvia Palušková, Samuel Spišák, Radka Škodová, Zuzana Urbáneková, Tereza Halamová a pedagóg PhDr. Jana Šimková. Viac sa dočítate v júnovom čísle STRIGY.
· sgnrFR dňa mj 11 2014 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 1098 Prečítané ·Vytlačiť
EXKURZIA: CHAMPAGNE – ARDENNE, apríl 2014
Opäť vyrazila výprava našich žiakov z tried s rozšíreným vyučovaním francúzskeho jazyka do francúzskeho mesta Reims.

Exkurzia je organizovaná v spolupráci so samosprávou regiónu CHAMPAGNE – ARDENNE a našou školou v zastúpení Mgr. Violy Martonovej a Mgr. Ľubici Bubákovej.

Do programu okrem iných zaujímavých výletov bola tento rok zaradená aj návšteva Paríža - hlavného mesta Francúzska.
· sgnrFR dňa aprl 03 2014 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 1307 Prečítané ·Vytlačiť
V piatok 6.12.2013 navštívil našu školu sv.Mikuláš, december 2013
V piatok 6.12.2013 navštívil našu školu sv.Mikuláš, ktorý zavítal do tried príma-kvarta športového gymnázia počas dvoch vyučovacích hodín.

Mikuláš pri návštevách tried, spolu s pomocou svojich dvoch anjelov a čerta, žiakom rozdával nielen sladkosti, ale aj vedomosti. V každej triede sa žiaci dozvedeli niečo o živote a poslaní Mikuláša. Túto návštevu zorganizovali žiaci triedy kvarty B ŠG pod vedením triedneho učiteľa Mgr. Bruníka.
· sgnrFR dňa janur 14 2014 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 1193 Prečítané ·Vytlačiť
Dopravná výchova ..., jún 2013
Školský dvor patril v jeden deň v júni na 45 minút iba nám, žiakom prímy B. Po úvodných pokynoch nás vyučujúci Mgr. Hečková, Mgr. Baronová, Mgr. Gurabi rozdelili do skupín a mohla sa začať hodina dopravnej výchovy.

Kým si žiaci jednej skupiny overovali vedomosti v ovládaní významu dopravných značiek a ich dodržiavaní v cestnej premávke, žiaci druhej skupiny súťažili v jazde zručnosti na kolobežkách a kolieskových korčuliach cez slalomovú dráhu. Aj keď bolo chladné počasie, my sme sa pri súťažiach riadne zahriali...
· sgnrFR dňa december 16 2013 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 1133 Prečítané ·Vytlačiť
Exkurzia do sveta starých Rimanov, jún 2013
Vidieť na vlastné oči architektonické diela celej rímskej štvrte je pre pochopenie a uchovanie (nie len) dejepisných poznatkov vždy viac ako iba počuť, či čítať. O priblíženie histórie a života Rímskej ríše išlo predovšetkým organizátorovi exkurzie, Mgr. Š. Bruníkovi, vyučujúcim Mgr. M. Tomasche- kovej, PaedDr. G. Javorovej a Mgr. M. Babjakovej, PhD. Všetci účastníci – žiaci prímy A,B, sekundy A,B a tercie B nasadli v dňoch 19., 20. júna 2013 do autobusov a tešili sa na exkurziu do Dolného Rakúska do Carnunta...
· sgnrFR dňa december 09 2013 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 1161 Prečítané ·Vytlačiť
Škola v prírode vo Vrícku, jún 2013
Krásne a neopakovateľné chvíle prežilo 30 žiakov prímy B, triedy s rozšíreným vyučovaním francúzskeho jazyka, so svojimi vyučujúcimi PaedDr. G. Javorovou, Mgr. J. Baronovou a v zdravotnou sestrou Bc. Z. Hodoňovou, v čase od 10.6. do 15.6.2013 v Penzióne „Pohoda“ v obci Vrícko pri Martine. Penzión, obkolesený nádhernou prírodou, vzdialený od Nitry iba 140 km, sa pre nás nachádzal „na konci sveta“, kde nefungovalo dokonca ani pripojenie mobilných operátorov.

Dopoludňajšie učenie bolo určite zaujímavejšie a atraktívnejšie ako to klasické. Zábava a šport tvorili hlavnú náplň každodenného programu. Množstvo zážitkov nám pomohlo prekonať počiatočný smútok za domovom...
· sgnrFR dňa december 09 2013 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 1330 Prečítané ·Vytlačiť
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
El. žiacka knižka

Shoutbox
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

Žiadne správy.