Športové gymnázium Nitra, Slančíkovej 2, 950 50 NitraDecember 14 2019 01:12:33
Navigácia
Kto je Online
· Hostí Online: 1

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 1,095
· Najnovší člen: gareindesee
Štúrovo pero 2014, máj 2014
V dňoch 25.-26.apríla sa S3GA – STRIGA, zúčastnila vyhodnotenia súťaže stredoškolských časopisov, ktoré sa koná každoročne vo Zvolene a my sa každoročne v tejto súťaži umiestňujeme.

Už po piatykrát sme získala špeciálnu cenu TV Markíza, a to Cenu 1.stupňa. Na brífingu sme mali možnosť debatovať s generálnym riaditeľom TV Markíza Matthiasom Settelem a tohtoročnou zlatou olympijskou víťazkou zo Soči Anastasiyou Kuzminou. Obe stretnutia boli príjemné, rovnako aj workshopy o žurnalistike.

Za redakčnú radu do Zvolena vycestovali Terézia Sulániová, Silvia Palušková, Samuel Spišák, Radka Škodová, Zuzana Urbáneková, Tereza Halamová a pedagóg PhDr. Jana Šimková. Viac sa dočítate v júnovom čísle STRIGY.
· sgnrFR dňa mj 11 2014 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 976 Prečítané ·Vytlačiť
EXKURZIA: CHAMPAGNE – ARDENNE, apríl 2014
Opäť vyrazila výprava našich žiakov z tried s rozšíreným vyučovaním francúzskeho jazyka do francúzskeho mesta Reims.

Exkurzia je organizovaná v spolupráci so samosprávou regiónu CHAMPAGNE – ARDENNE a našou školou v zastúpení Mgr. Violy Martonovej a Mgr. Ľubici Bubákovej.

Do programu okrem iných zaujímavých výletov bola tento rok zaradená aj návšteva Paríža - hlavného mesta Francúzska.
· sgnrFR dňa aprl 03 2014 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 1184 Prečítané ·Vytlačiť
V piatok 6.12.2013 navštívil našu školu sv.Mikuláš, december 2013
V piatok 6.12.2013 navštívil našu školu sv.Mikuláš, ktorý zavítal do tried príma-kvarta športového gymnázia počas dvoch vyučovacích hodín.

Mikuláš pri návštevách tried, spolu s pomocou svojich dvoch anjelov a čerta, žiakom rozdával nielen sladkosti, ale aj vedomosti. V každej triede sa žiaci dozvedeli niečo o živote a poslaní Mikuláša. Túto návštevu zorganizovali žiaci triedy kvarty B ŠG pod vedením triedneho učiteľa Mgr. Bruníka.
· sgnrFR dňa janur 14 2014 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 1083 Prečítané ·Vytlačiť
Dopravná výchova ..., jún 2013
Školský dvor patril v jeden deň v júni na 45 minút iba nám, žiakom prímy B. Po úvodných pokynoch nás vyučujúci Mgr. Hečková, Mgr. Baronová, Mgr. Gurabi rozdelili do skupín a mohla sa začať hodina dopravnej výchovy.

Kým si žiaci jednej skupiny overovali vedomosti v ovládaní významu dopravných značiek a ich dodržiavaní v cestnej premávke, žiaci druhej skupiny súťažili v jazde zručnosti na kolobežkách a kolieskových korčuliach cez slalomovú dráhu. Aj keď bolo chladné počasie, my sme sa pri súťažiach riadne zahriali...
· sgnrFR dňa december 16 2013 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 1016 Prečítané ·Vytlačiť
Exkurzia do sveta starých Rimanov, jún 2013
Vidieť na vlastné oči architektonické diela celej rímskej štvrte je pre pochopenie a uchovanie (nie len) dejepisných poznatkov vždy viac ako iba počuť, či čítať. O priblíženie histórie a života Rímskej ríše išlo predovšetkým organizátorovi exkurzie, Mgr. Š. Bruníkovi, vyučujúcim Mgr. M. Tomasche- kovej, PaedDr. G. Javorovej a Mgr. M. Babjakovej, PhD. Všetci účastníci – žiaci prímy A,B, sekundy A,B a tercie B nasadli v dňoch 19., 20. júna 2013 do autobusov a tešili sa na exkurziu do Dolného Rakúska do Carnunta...
· sgnrFR dňa december 09 2013 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 1038 Prečítané ·Vytlačiť
Škola v prírode vo Vrícku, jún 2013
Krásne a neopakovateľné chvíle prežilo 30 žiakov prímy B, triedy s rozšíreným vyučovaním francúzskeho jazyka, so svojimi vyučujúcimi PaedDr. G. Javorovou, Mgr. J. Baronovou a v zdravotnou sestrou Bc. Z. Hodoňovou, v čase od 10.6. do 15.6.2013 v Penzióne „Pohoda“ v obci Vrícko pri Martine. Penzión, obkolesený nádhernou prírodou, vzdialený od Nitry iba 140 km, sa pre nás nachádzal „na konci sveta“, kde nefungovalo dokonca ani pripojenie mobilných operátorov.

Dopoludňajšie učenie bolo určite zaujímavejšie a atraktívnejšie ako to klasické. Zábava a šport tvorili hlavnú náplň každodenného programu. Množstvo zážitkov nám pomohlo prekonať počiatočný smútok za domovom...
· sgnrFR dňa december 09 2013 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 1209 Prečítané ·Vytlačiť
DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ 12. mechanizovaného práporu Nitra, jún 2013
Dňa 3. júna 2013 sa triedy sexta B, II.B ŠG a I.A, III.A SPŠP zúčastnili DŇA OTVORENÝCH DVERÍ 12. mechanizovaného práporu Nitra.
Príslušníci práporu pre návštevníkov pripravili výstavu bojovej techniky, zbraní, bojového výstroja, ako aj ukážky boja zblízka. Predviedli sa aj policajti so psami. Žiaci si mohli vyskúšať ošetrovanie zranených, nazrieť do útrob bojovej techniky, ktorá nie je bežne prístupná civilným osobám. Niektorí sa zapojili aj do súťaží. Žiaci získali vedomosti i spôsobilosti, ktoré ich motivovali k utuženiu si svojich postojov k morálnym hodnotám ako sú vlastenectvo a národná identita.

· sgnrFR dňa jn 04 2013 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 1210 Prečítané ·Vytlačiť
Exkurzia - koncentračný tábor Auschwitz I, máj 2013
Tragický odkaz holokaustu a genocídy (najmä Židov) si pripomenuli 27.5. 2013 žiaci kvinty B, 3.C a septimy A s pedagógmi Ing. Anežkou Polákovou a PhDr. Janou Šimkovou. Navštívili koncentračný tábor Auschwitz I a vyhladzovací tábor Auschwitz II (pri mestečku Osvienčim).

Exkurziu ukončili v Krakove, v poľskom turistickom centre vraj s 3. najväčším námestím na svete a známym hradom Wawel. Uchvátení boli Mariánskym kostolom, z ktorého sa každú hodinu ozýva hejnal (živý trubkár, ktorý na všetky svetové strany zahrá skladbu pre potechu).
· sgnrFR dňa mj 29 2013 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 1834 Prečítané ·Vytlačiť
Škola v prírode - Krpáčovo, apríl 2013
Dňa 29.04. 2013 sa žiaci sekundy A a sekundy B vybrali na dlho očakávanú cestu do školy v prírode, ktorá sa uskutočnila v Krpáčove a začalo sa vytúžené dobrodružstvo. Po dvojhodinovej ceste nás čakalo milé prekvapenie - pekný hotel Polianka v nádhernom prostredí. Cesta nám rýchlo ubehla a už sme sa aj vybaľovali v našich izbách. Po obede nasledovala krátka prechádzka okolo jazera a spoznávanie okolia. Pred hotelom sa nachádza voľná lúka, vhodná na športové aktivity a zaujímavosťou sú aj kozy a kone. Zvyšok dna sme strávili športovo, hrali sme americký futbal a vybíjanú.
Na druhý deň ....
· sgnrFR dňa mj 28 2013 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 1401 Prečítané ·Vytlačiť
Exkurzia: región CHAMPAGNE – ARDENNE a PARÍŽ, marec 2013
23. marca vyrazila výprava našich žiakov z tried s rozšíreným vyučovaním francúzskeho jazyka do francúzskeho mesta Reims. Exkurzia je organizovaná v spolupráci so samosprávou regiónu CHAMPAGNE – ARDENNE a našou školou v zastúpení Mgr. Violy Martonovej a Mgr. Ľubici Bubákovej. Do programu okrem iných zaujímavých výletov bola tento rok zaradená aj návšteva Paríža - hlavného mesta Francúzska.
· sgnrFR dňa marec 28 2013 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 1216 Prečítané ·Vytlačiť
Hviezdoslavov Kubín, december 2012
V decembri sa v našej škole konalo školské kolo celoslovenskej postupovej súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy detí - H V I E Z D O S L A V O V K U B Í N.

Súťaže sa zúčastnilo 9 žiakov z tried príma A, B, sekunda B, tercia B. Porote sa veľmi páčila originalita a kultivovanosť rečového prejavu všetkých súťažiacich.

Nakoniec sa rozhodli udeliť nasledovné miesta: 1.miesto – Viktória Veselovská, príma B, 2. miesto - Adam Urbánik, tercia B, 3. miesto – Lenka Kopečná, sekunda B.
· sgnrFR dňa janur 11 2013 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 1 Komentárov · 1151 Prečítané ·Vytlačiť
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
El. žiacka knižka

Shoutbox
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

Žiadne správy.