Športové gymnázium Nitra, Slančíkovej 2, 950 50 NitraSeptember 23 2019 09:20:52
Navigácia
Kto je Online
· Hostí Online: 1

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 1,095
· Najnovší člen: gareindesee
Naša škola získala prestížne ocenie, december 2016
Spojenej škole v Nitre sa podarilo získať prestížne ocenenie. Na celom svete sa ním môže pochváliť 158 škôl, medzi nimi aj táto jedna z nášho mesta.
Veľvyslanec Francúzskej republiky na Slovensku Christophe Leonzi v piatok 16. decembra Spojenej škole na Slančíkovej ulici v Nitre udelil ocenenie LabelFrancÉdu­cation, ktoré je certifikátom udeľovaným za kvalitnú výučbu francúzskeho jazyka. „Je to pečať kvality a veľmi vysoké ocenenie ministrom zahraničných vecí Francúzskej republiky. Na celom svete má tento certifikát 158 škôl a my sme medzi nimi. Verím, že to bude motivovať študentov k ešte lepším výsledkom v štúdiu,“ povedal riaditeľ školy Jaroslav Maček. ...
· sgnrFR dňa december 17 2016 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 860 Prečítané ·Vytlačiť
5. ročníka školského kola Olympiády z francúzskeho jazyka, december 2016
V stredu, 7. decembra 2016 si naši študenti gymnázia s rozšíreným vyučovaním FRJ zmerali svoje sily vo vedomostiach z francúzskeho jazyka v rámci 5. ročníka školského kola Olympiády z francúzskeho jazyka. Predsedom odbornej komisie Olympiády bola naša lektorka, pani Laëtitia Aubert.
Študenti boli zaradení do troch kategórií: 1C, 2C a špeciálna kategória „PROFI“. Túto kategóriu sme otvorili tento školský rok po prvý krát, aby sme dali možnosť všetkým študentom, ktorí sa zúčastnili jazykového pobytu v niektorej z frankofónnych krajín Európy. Tu sú naše výsledky: ...
· sgnrFR dňa december 15 2016 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 810 Prečítané ·Vytlačiť
Jakub Juhás – víťaz celoštátneho kola, máj 2016
V apríli 2016 sa v Bratislave uskutočnilo celoštátne kolo 26. ročníka Olympiády vo francúzskom jazyku. Za našu školu si účasť vybojovali víťazstvom na krajskom kole dvaja študenti – Lucia Dirnbachová z kvarty B a Jakub Juhás z oktávy B.
Lucia súťažila po prvýkrát v kategórii 1C, v ktorom obsadila pekné 5 miesto.
Jakubovi sa podarilo obhájiť prvenstvo z pred dvoch rokov. Jeho úspech je o to cennejší, že víťazstvo si vybojoval medzi študentmi bilingválnych gymnázií.
Obom študentom srdečne gratulujeme.
· sgnrFR dňa mj 04 2016 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 879 Prečítané ·Vytlačiť
Slovenský titul s francúzskym prízvukom, 28.4.2016
Bolo pre nás veľkým potešením, keď sme na pôde našej školy mohli privítať členov domáceho hokejového tímu, zlatých nitrianskych hokejistov, víťazov hokejovej Tipsport ligy ročníka 2015/2016, držiteľov pohára Vladimíra Dzurillu, majstrov Slovenska.

Najzaujímavejšie na celom podujatí bolo, že sa takmer celé odohralo vo francúzskom jazyku. Dôvod? Naše pozvanie prijal David Laliberté, kanadský útočník, pôvodom z provincie Quebec a teda z frankofónnej oblasti. . .
· sgnrFR dňa mj 03 2016 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 728 Prečítané ·Vytlačiť
Výsledky z krajského kola olympiády vo FRJ zo dňa 21. marca 2016
Zúčastnení: Gymnázium Párovská v Nitre, Gymnázium Topoľčany, Piaristické gymnázium sv. J. Kalazanského v Nitre, Spojená katolícka škola sv. Vincenta de Paul v Leviciach, Spojená škola v Nitre

KATEGÓRIA 1B: Lucia Dirnbachová, kvarta B ŠG, 1. miesto, počet bodov: 49,5/80
KATEGÓRIA 2C: Jakub Juhás, oktáva B ŠG, 1. miesto, počet bodov: 91/100 - pričom dosiahol najvyšší počet bodov v histórii krajského kola olympiády

Obaja súťažiaci postúpili do Celoštátneho kola olympiády FRJ, ktoré sa bude konať 26. – 27. apríla 2016.

· sgnrFR dňa marec 29 2016 · V Nekategorizované · 0 Komentárov · 573 Prečítané ·Vytlačiť
Slávnostné odovzdávanie diplomov DELF, november 2015
Žiaci Športového gymnázia z tried s rozšíreným vyučovaním FRJ každoročne absolvujú náročné jazykové skúšky na získanie diplomu DELF z francúzskeho jazyka na úrovniach A1 – B2.

Dňa 9. novembra 2015 si ich poprvýkrát v histórii našej školy mohli prevziať z rúk p. Emmanuelle Daill, atašé veľvyslanca Francúzskej republiky na Slovensku pre vzdelávaciu a jazykovú spoluprácu.

V júni 2015 úspešne zvládlo skúšky DELF 55 študentov z tried tercia B, kvarta B, sexta A a oktáva B. Pani E. Daill ocenila kvalitu prípravy našich študentov, vysokú úspešnosť, ich nadpriemerné vedomosti a zablahoželala žiakom a ich pedagógom k dosiahnutým výsledkom.
· sgnrFR dňa november 23 2015 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 756 Prečítané ·Vytlačiť
Oceňovanie úspešných žiakov stredných škôl v pôsobnosti Nitrianskeho samosprávneho kraja
Každoročne pred záverom školského roka predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja doc. Ing. Milan Belica, PhD. oceňuje úspešných žiakov stredných škôl Nitrianskeho samosprávneho kraja, ktorí získali v uplynulom školskom roku významné umiestnenia v celoslovenských či medzinárodných súťažiach.

Diplom za úspešnú reprezentáciu školy a Nitrianskeho samosprávneho kraja bol tento rok udelený aj žiakovi Športového gymnázia Nitra Jakubovi Juhásovi zo septimy B za 1. miesto v celoštátnom kole Olympiády vo francúzskom jazyku v kategórii 2C.
· sgnrFR dňa jn 06 2014 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 981 Prečítané ·Vytlačiť
Stáli sme v Kukučínovej spálni!, máj 2014
Áno,je to tak, rodný dom nášho veľspisovateľa Mateja Bencúra, alias Martina Kukučína sme v utorok, 13.mája preskúmali od dverí pitvora až po almaru v jeho izbici. Túto prvú zastávku na našej oravskej exkurzii sme dosiahli po náročnej,ale peknej trojhodinovej ceste. Po kratšom presune autobusom nasledovala už dlhšia prechádzka Hviezdoslavovou alejou, ktorá mala cieľ v hájovni. Tu sa P.O.Hviezdoslav inšpiroval životom dvoch mladých ľudí a krásou neporušenej prírody k napísaniu diela Hájnikova žena. Hneď vedľa hájovne sme navštívili aj múzeum Mila Urbana, kde sme sa napríklad dozvedeli, že bol vnukom ženy, ktorú Hviezdoslav opisuje ako hájnikovu ženu, Hanu Čajkovú. . .
· sgnrFR dňa mj 18 2014 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 1006 Prečítané ·Vytlačiť
Poď darovať krv u nás v Slančíkove!
Darovanie krvi je veľmi humánny a v dnešnej dobe veľmi populárny dobrý skutok. Jeho popularita však nič nemení na skutočnosti, že darovanej krvi je stále nedostatok, a tak sa transfúzne stanice rozširujú väčšmi medzi ľudí. Až jedného krásneho dňa, presnejšie v pondelok 28. 4. 2014, takáto transfúzna stanica zakotvila aj u nás v spoločenskej hale Spojenej školy.

Záujem o darcovstvo krvi v našej škole bol pomerne slušný – 76 darcov, či už z radov skúsených darcov, alebo nováčikov. Vyspovedala som aj tých ktorých to ešte čaká, aj tých, ktorí to už majú za sebou.
· sgnrFR dňa mj 11 2014 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 1001 Prečítané ·Vytlačiť
Štúrovo pero 2014, máj 2014
V dňoch 25.-26.apríla sa S3GA – STRIGA, zúčastnila vyhodnotenia súťaže stredoškolských časopisov, ktoré sa koná každoročne vo Zvolene a my sa každoročne v tejto súťaži umiestňujeme.

Už po piatykrát sme získala špeciálnu cenu TV Markíza, a to Cenu 1.stupňa. Na brífingu sme mali možnosť debatovať s generálnym riaditeľom TV Markíza Matthiasom Settelem a tohtoročnou zlatou olympijskou víťazkou zo Soči Anastasiyou Kuzminou. Obe stretnutia boli príjemné, rovnako aj workshopy o žurnalistike.

Za redakčnú radu do Zvolena vycestovali Terézia Sulániová, Silvia Palušková, Samuel Spišák, Radka Škodová, Zuzana Urbáneková, Tereza Halamová a pedagóg PhDr. Jana Šimková. Viac sa dočítate v júnovom čísle STRIGY.
· sgnrFR dňa mj 11 2014 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 957 Prečítané ·Vytlačiť
EXKURZIA: CHAMPAGNE – ARDENNE, apríl 2014
Opäť vyrazila výprava našich žiakov z tried s rozšíreným vyučovaním francúzskeho jazyka do francúzskeho mesta Reims.

Exkurzia je organizovaná v spolupráci so samosprávou regiónu CHAMPAGNE – ARDENNE a našou školou v zastúpení Mgr. Violy Martonovej a Mgr. Ľubici Bubákovej.

Do programu okrem iných zaujímavých výletov bola tento rok zaradená aj návšteva Paríža - hlavného mesta Francúzska.
· sgnrFR dňa aprl 03 2014 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 1157 Prečítané ·Vytlačiť
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
El. žiacka knižka

Shoutbox
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

Žiadne správy.