Športové gymnázium Nitra, Slančíkovej 2, 950 50 NitraMj 17 2021 17:05:02
Navigácia
Kto je Online
· Hostí Online: 1

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 1,095
· Najnovší člen: gareindesee
Dominik Fuják sa umiestnil na krajskom kole Olympiády ľudských práv, február 2018
Dominik Fuják zo sexty B sa umiestnil na krajskom kole Olympiády ľudských práv na skvelom 3. mieste a tiež získal návštevu OSN v Ženeve.

Zároveň postúpil do aprílového celoslovenského kola, do ktorého sa nominoval úvahou na tému Ktoré ľudské práva sú podľa Vášho názoru najviac ohrozené extrémizmom? – Poraďte verejnej ochrankyni práv ako môže prispieť k ich účinnej ochrane.
· sgnrFR dňa februr 22 2018 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 564 Prečítané ·Vytlačiť
VALENTÍNA PATAKYOVÁ obsadila 2. miesto, január 2018
Dňa 26. 1. 2018 sa konal 25. ročník súťaže „Šaliansky Maťko“ v okrese Nitra. Porotu svojím výborným výkonom oslovila naša žiačka VALENTÍNA PATAKYOVÁ z prímy B. Povesťou Kučuk a Belevendy od Zuzany Zemaníkovej obsadila krásne 2. miesto.
· sgnrFR dňa februr 07 2018 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 522 Prečítané ·Vytlačiť
Stretnutie s futbalistami FC Nitra, november 2017
Študenti tried prímy a sekundy športového gymnázia sa stretli s hráčmi futbalového klubu FC Nitra. Stretnutie moderoval Michal Kuruc, tréner dorastencov. Obrancovia Ondřej Vencl, Lukáš Fabiš, záložníci Matúš Kuník, absolvent nášho gymnázia a Aurélien Ngeyitala Lola sa predstavili študentom. Predstavovanie hráča pôvodom z Francúzskej republiky tlmočila do slovenského jazyka naša študentka Natálka Straková z prímy B. Študenti diskutovali s hráčmi v slovenskom a francúzskom jazyku, vyskúšali si strieľať na bránku a zúčastnili sa spoločnej autogramiády. Najlepší strelci získali futbalové lopty podpísané hráčmi FC Nitra.
· sgnrFR dňa november 29 2017 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 986 Prečítané ·Vytlačiť
Interaktívne vzdelávacie programy, november 2017
V pondelok 6. novembra, sme my, príma A a príma B boli vo výchovnovzdelávaciom centre "Atlantis Levice".
Zúčastnili sme sa interaktívnych vzdelávacích programov "Historický vývoj Zeme" a Historické a
novodobé vynálezy".

Vyskúšali sme si, ako fungujú howerboardy, zalietali sme si s dronmi a prezreli sme si
vybrané interaktívne filmy na 9D simulátore. Na laserových elektronických meračoch sme
merali vzdialenosť, intenzitu hluku a teplotu statického predmetu.
· sgnrFR dňa november 06 2017 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 808 Prečítané ·Vytlačiť
Aktivity našich žiakov ....
Posledný októbrový týždeň zaplavili triedy príma A,B, sekunda A,B a tercia B sympatické a chutné plody našich záhrad – tekvičky. Žiaci týchto tried ukázali svoju šikovnosť a fantáziu nielen pri skrášľovaní tekvíc, ale aj pri ďalších činnostiach v skupine či samostatne. Riešili a prezentovali praktické úlohy súvisiace s témou Dňa tekvíc z chémie, z matematiky, zo slovenského jazyka, z výtvarnej výchovy a informatiky. Zaujímavo a vtipne vyzdobené tekvice vystavili vo svojich triedach i priestoroch školy pre potešenie všetkých žiakov.
· sgnrFR dňa november 06 2017 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 563 Prečítané ·Vytlačiť
„Tekvičkový deň“ v príme B, október 2017
V pondelok, 23. októbra sme v triede príma B slávili „Tekvičkový deň“. Prvé dve vyučovacie hodiny si študenti spolu s pani učiteľkami robili halloweenske ozdoby z papiera, servítok a látky. Posledné dve vyučovacie hodiny si farbami maľovali tekvice. Svojimi krásnymi výtvormi si ozdobili svoju triedu.
· sgnrFR dňa oktber 31 2017 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 797 Prečítané ·Vytlačiť
Krajské kolo olympiády z francúzskeho jazyka
V pondelok, 6. februára sme sa na Spojenej katolíckej škole sv. Jozefa Kalazanského v Nitre zúčastnili Krajského kola olympiády vo francúzskom jazyku. Našimi konkurentmi boli študenti z Nitrianskeho kraja, konkrétne zo Spojenej katolíckej školy sv. Jozefa Kalazanského v Nitre, Gymnázia Šaľa, Katolíckej spojenej školy sv. Vincenta de Paul v Leviciach a z Gymnázia v Topoľčanoch.
Naši študenti získali vynikajúce umiestnenia:
kategória 1C
Nina Kmecová z triedy kvarta B - 1. MIESTO
kategória 2C
Adam Urbánik z triedy septima B - 1. MIESTO
· sgnrFR dňa februr 09 2017 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 902 Prečítané ·Vytlačiť
Naša škola získala prestížne ocenie, december 2016
Spojenej škole v Nitre sa podarilo získať prestížne ocenenie. Na celom svete sa ním môže pochváliť 158 škôl, medzi nimi aj táto jedna z nášho mesta.
Veľvyslanec Francúzskej republiky na Slovensku Christophe Leonzi v piatok 16. decembra Spojenej škole na Slančíkovej ulici v Nitre udelil ocenenie LabelFrancÉdu­cation, ktoré je certifikátom udeľovaným za kvalitnú výučbu francúzskeho jazyka. „Je to pečať kvality a veľmi vysoké ocenenie ministrom zahraničných vecí Francúzskej republiky. Na celom svete má tento certifikát 158 škôl a my sme medzi nimi. Verím, že to bude motivovať študentov k ešte lepším výsledkom v štúdiu,“ povedal riaditeľ školy Jaroslav Maček. ...
· sgnrFR dňa december 17 2016 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 1085 Prečítané ·Vytlačiť
5. ročníka školského kola Olympiády z francúzskeho jazyka, december 2016
V stredu, 7. decembra 2016 si naši študenti gymnázia s rozšíreným vyučovaním FRJ zmerali svoje sily vo vedomostiach z francúzskeho jazyka v rámci 5. ročníka školského kola Olympiády z francúzskeho jazyka. Predsedom odbornej komisie Olympiády bola naša lektorka, pani Laëtitia Aubert.
Študenti boli zaradení do troch kategórií: 1C, 2C a špeciálna kategória „PROFI“. Túto kategóriu sme otvorili tento školský rok po prvý krát, aby sme dali možnosť všetkým študentom, ktorí sa zúčastnili jazykového pobytu v niektorej z frankofónnych krajín Európy. Tu sú naše výsledky: ...
· sgnrFR dňa december 15 2016 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 1059 Prečítané ·Vytlačiť
Jakub Juhás – víťaz celoštátneho kola, máj 2016
V apríli 2016 sa v Bratislave uskutočnilo celoštátne kolo 26. ročníka Olympiády vo francúzskom jazyku. Za našu školu si účasť vybojovali víťazstvom na krajskom kole dvaja študenti – Lucia Dirnbachová z kvarty B a Jakub Juhás z oktávy B.
Lucia súťažila po prvýkrát v kategórii 1C, v ktorom obsadila pekné 5 miesto.
Jakubovi sa podarilo obhájiť prvenstvo z pred dvoch rokov. Jeho úspech je o to cennejší, že víťazstvo si vybojoval medzi študentmi bilingválnych gymnázií.
Obom študentom srdečne gratulujeme.
· sgnrFR dňa mj 04 2016 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 1084 Prečítané ·Vytlačiť
Slovenský titul s francúzskym prízvukom, 28.4.2016
Bolo pre nás veľkým potešením, keď sme na pôde našej školy mohli privítať členov domáceho hokejového tímu, zlatých nitrianskych hokejistov, víťazov hokejovej Tipsport ligy ročníka 2015/2016, držiteľov pohára Vladimíra Dzurillu, majstrov Slovenska.

Najzaujímavejšie na celom podujatí bolo, že sa takmer celé odohralo vo francúzskom jazyku. Dôvod? Naše pozvanie prijal David Laliberté, kanadský útočník, pôvodom z provincie Quebec a teda z frankofónnej oblasti. . .
· sgnrFR dňa mj 03 2016 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 877 Prečítané ·Vytlačiť
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
El. žiacka knižka

Shoutbox
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

Žiadne správy.