Športové gymnázium Nitra, Slančíkovej 2, 950 50 NitraDecember 14 2019 00:41:36
Navigácia
Kto je Online
· Hostí Online: 1

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 1,095
· Najnovší člen: gareindesee
„Tekvičkový deň“ v príme B, október 2017
V pondelok, 23. októbra sme v triede príma B slávili „Tekvičkový deň“. Prvé dve vyučovacie hodiny si študenti spolu s pani učiteľkami robili halloweenske ozdoby z papiera, servítok a látky. Posledné dve vyučovacie hodiny si farbami maľovali tekvice. Svojimi krásnymi výtvormi si ozdobili svoju triedu.
· sgnrFR dňa oktber 31 2017 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 586 Prečítané ·Vytlačiť
Krajské kolo olympiády z francúzskeho jazyka
V pondelok, 6. februára sme sa na Spojenej katolíckej škole sv. Jozefa Kalazanského v Nitre zúčastnili Krajského kola olympiády vo francúzskom jazyku. Našimi konkurentmi boli študenti z Nitrianskeho kraja, konkrétne zo Spojenej katolíckej školy sv. Jozefa Kalazanského v Nitre, Gymnázia Šaľa, Katolíckej spojenej školy sv. Vincenta de Paul v Leviciach a z Gymnázia v Topoľčanoch.
Naši študenti získali vynikajúce umiestnenia:
kategória 1C
Nina Kmecová z triedy kvarta B - 1. MIESTO
kategória 2C
Adam Urbánik z triedy septima B - 1. MIESTO
· sgnrFR dňa februr 09 2017 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 737 Prečítané ·Vytlačiť
Naša škola získala prestížne ocenie, december 2016
Spojenej škole v Nitre sa podarilo získať prestížne ocenenie. Na celom svete sa ním môže pochváliť 158 škôl, medzi nimi aj táto jedna z nášho mesta.
Veľvyslanec Francúzskej republiky na Slovensku Christophe Leonzi v piatok 16. decembra Spojenej škole na Slančíkovej ulici v Nitre udelil ocenenie LabelFrancÉdu­cation, ktoré je certifikátom udeľovaným za kvalitnú výučbu francúzskeho jazyka. „Je to pečať kvality a veľmi vysoké ocenenie ministrom zahraničných vecí Francúzskej republiky. Na celom svete má tento certifikát 158 škôl a my sme medzi nimi. Verím, že to bude motivovať študentov k ešte lepším výsledkom v štúdiu,“ povedal riaditeľ školy Jaroslav Maček. ...
· sgnrFR dňa december 17 2016 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 909 Prečítané ·Vytlačiť
5. ročníka školského kola Olympiády z francúzskeho jazyka, december 2016
V stredu, 7. decembra 2016 si naši študenti gymnázia s rozšíreným vyučovaním FRJ zmerali svoje sily vo vedomostiach z francúzskeho jazyka v rámci 5. ročníka školského kola Olympiády z francúzskeho jazyka. Predsedom odbornej komisie Olympiády bola naša lektorka, pani Laëtitia Aubert.
Študenti boli zaradení do troch kategórií: 1C, 2C a špeciálna kategória „PROFI“. Túto kategóriu sme otvorili tento školský rok po prvý krát, aby sme dali možnosť všetkým študentom, ktorí sa zúčastnili jazykového pobytu v niektorej z frankofónnych krajín Európy. Tu sú naše výsledky: ...
· sgnrFR dňa december 15 2016 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 863 Prečítané ·Vytlačiť
Jakub Juhás – víťaz celoštátneho kola, máj 2016
V apríli 2016 sa v Bratislave uskutočnilo celoštátne kolo 26. ročníka Olympiády vo francúzskom jazyku. Za našu školu si účasť vybojovali víťazstvom na krajskom kole dvaja študenti – Lucia Dirnbachová z kvarty B a Jakub Juhás z oktávy B.
Lucia súťažila po prvýkrát v kategórii 1C, v ktorom obsadila pekné 5 miesto.
Jakubovi sa podarilo obhájiť prvenstvo z pred dvoch rokov. Jeho úspech je o to cennejší, že víťazstvo si vybojoval medzi študentmi bilingválnych gymnázií.
Obom študentom srdečne gratulujeme.
· sgnrFR dňa mj 04 2016 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 921 Prečítané ·Vytlačiť
Slovenský titul s francúzskym prízvukom, 28.4.2016
Bolo pre nás veľkým potešením, keď sme na pôde našej školy mohli privítať členov domáceho hokejového tímu, zlatých nitrianskych hokejistov, víťazov hokejovej Tipsport ligy ročníka 2015/2016, držiteľov pohára Vladimíra Dzurillu, majstrov Slovenska.

Najzaujímavejšie na celom podujatí bolo, že sa takmer celé odohralo vo francúzskom jazyku. Dôvod? Naše pozvanie prijal David Laliberté, kanadský útočník, pôvodom z provincie Quebec a teda z frankofónnej oblasti. . .
· sgnrFR dňa mj 03 2016 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 751 Prečítané ·Vytlačiť
Výsledky z krajského kola olympiády vo FRJ zo dňa 21. marca 2016
Zúčastnení: Gymnázium Párovská v Nitre, Gymnázium Topoľčany, Piaristické gymnázium sv. J. Kalazanského v Nitre, Spojená katolícka škola sv. Vincenta de Paul v Leviciach, Spojená škola v Nitre

KATEGÓRIA 1B: Lucia Dirnbachová, kvarta B ŠG, 1. miesto, počet bodov: 49,5/80
KATEGÓRIA 2C: Jakub Juhás, oktáva B ŠG, 1. miesto, počet bodov: 91/100 - pričom dosiahol najvyšší počet bodov v histórii krajského kola olympiády

Obaja súťažiaci postúpili do Celoštátneho kola olympiády FRJ, ktoré sa bude konať 26. – 27. apríla 2016.

· sgnrFR dňa marec 29 2016 · V Nekategorizované · 0 Komentárov · 593 Prečítané ·Vytlačiť
Slávnostné odovzdávanie diplomov DELF, november 2015
Žiaci Športového gymnázia z tried s rozšíreným vyučovaním FRJ každoročne absolvujú náročné jazykové skúšky na získanie diplomu DELF z francúzskeho jazyka na úrovniach A1 – B2.

Dňa 9. novembra 2015 si ich poprvýkrát v histórii našej školy mohli prevziať z rúk p. Emmanuelle Daill, atašé veľvyslanca Francúzskej republiky na Slovensku pre vzdelávaciu a jazykovú spoluprácu.

V júni 2015 úspešne zvládlo skúšky DELF 55 študentov z tried tercia B, kvarta B, sexta A a oktáva B. Pani E. Daill ocenila kvalitu prípravy našich študentov, vysokú úspešnosť, ich nadpriemerné vedomosti a zablahoželala žiakom a ich pedagógom k dosiahnutým výsledkom.
· sgnrFR dňa november 23 2015 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 799 Prečítané ·Vytlačiť
Oceňovanie úspešných žiakov stredných škôl v pôsobnosti Nitrianskeho samosprávneho kraja
Každoročne pred záverom školského roka predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja doc. Ing. Milan Belica, PhD. oceňuje úspešných žiakov stredných škôl Nitrianskeho samosprávneho kraja, ktorí získali v uplynulom školskom roku významné umiestnenia v celoslovenských či medzinárodných súťažiach.

Diplom za úspešnú reprezentáciu školy a Nitrianskeho samosprávneho kraja bol tento rok udelený aj žiakovi Športového gymnázia Nitra Jakubovi Juhásovi zo septimy B za 1. miesto v celoštátnom kole Olympiády vo francúzskom jazyku v kategórii 2C.
· sgnrFR dňa jn 06 2014 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 1005 Prečítané ·Vytlačiť
Stáli sme v Kukučínovej spálni!, máj 2014
Áno,je to tak, rodný dom nášho veľspisovateľa Mateja Bencúra, alias Martina Kukučína sme v utorok, 13.mája preskúmali od dverí pitvora až po almaru v jeho izbici. Túto prvú zastávku na našej oravskej exkurzii sme dosiahli po náročnej,ale peknej trojhodinovej ceste. Po kratšom presune autobusom nasledovala už dlhšia prechádzka Hviezdoslavovou alejou, ktorá mala cieľ v hájovni. Tu sa P.O.Hviezdoslav inšpiroval životom dvoch mladých ľudí a krásou neporušenej prírody k napísaniu diela Hájnikova žena. Hneď vedľa hájovne sme navštívili aj múzeum Mila Urbana, kde sme sa napríklad dozvedeli, že bol vnukom ženy, ktorú Hviezdoslav opisuje ako hájnikovu ženu, Hanu Čajkovú. . .
· sgnrFR dňa mj 18 2014 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 1035 Prečítané ·Vytlačiť
Poď darovať krv u nás v Slančíkove!
Darovanie krvi je veľmi humánny a v dnešnej dobe veľmi populárny dobrý skutok. Jeho popularita však nič nemení na skutočnosti, že darovanej krvi je stále nedostatok, a tak sa transfúzne stanice rozširujú väčšmi medzi ľudí. Až jedného krásneho dňa, presnejšie v pondelok 28. 4. 2014, takáto transfúzna stanica zakotvila aj u nás v spoločenskej hale Spojenej školy.

Záujem o darcovstvo krvi v našej škole bol pomerne slušný – 76 darcov, či už z radov skúsených darcov, alebo nováčikov. Vyspovedala som aj tých ktorých to ešte čaká, aj tých, ktorí to už majú za sebou.
· sgnrFR dňa mj 11 2014 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 1028 Prečítané ·Vytlačiť
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
El. žiacka knižka

Shoutbox
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

Žiadne správy.