Športové gymnázium Nitra, Slančíkovej 2, 950 50 NitraJn 03 2020 21:29:14
Navigácia
Kto je Online
· Hostí Online: 1

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 1,095
· Najnovší člen: gareindesee
Naša škola získala prestížne ocenie, december 2016
Spojenej škole v Nitre sa podarilo získať prestížne ocenenie. Na celom svete sa ním môže pochváliť 158 škôl, medzi nimi aj táto jedna z nášho mesta.

Veľvyslanec Francúzskej republiky na Slovensku Christophe Leonzi v piatok 16. decembra Spojenej škole na Slančíkovej ulici v Nitre udelil ocenenie LabelFrancÉdu­cation, ktoré je certifikátom udeľovaným za kvalitnú výučbu francúzskeho jazyka. „Je to pečať kvality a veľmi vysoké ocenenie ministrom zahraničných vecí Francúzskej republiky. Na celom svete má tento certifikát 158 škôl a my sme medzi nimi. Verím, že to bude motivovať študentov k ešte lepším výsledkom v štúdiu,“ povedal riaditeľ školy Jaroslav Maček.

Ako pripomenul, francúzsky veľvyslanec osobne pozdravil aj žiakov školy. Tí najlepší si z jeho rúk prevzali za dosiahnuté výsledky diplomy. „Ocenených bolo 59 študentov. Všetci sa učia francúzštinu a píšu francúzske testy, ktoré sa aj vo Francúzsku opravujú. Naši žiaci dosiahli veľmi dobré výsledky, preto pán veľvyslanec prišiel na našu školu osobne,“ uviedol Maček.

Spojená škola v Nitre sa pričlenila k štyrom bilingválnym gymnáziám, ktoré už pečať kvality získali. Zároveň je prvou slovenskou školou, ktorá certifikát získala, hoci má iba sekciu s rozšíreným vyučovaním francúzskeho jazyka. Francúzsky veľvyslanec ocenil, že na Spojenej škole študuje veľký počet mladých ľudí, ktorí v skúškach DELF dosiahli vysoký počet bodov. Zároveň vyzdvihol aj skutočnosť, že študenti sa neučia iba samotný jazyk, ale vo francúzštine študujú geografiu, dejepis a občiansku náuku a škola sa zameriava aj na propagáciu francúzskej kultúry.

Zdroj: TASR


· sgnrFR dňa december 17 2016 · V Nekategorizované · 0 Komentárov · 1000 Prečítané ·Vytlačiť
Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
El. žiacka knižka

Shoutbox
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

Žiadne správy.