Športové gymnázium Nitra, Slančíkovej 2, 950 50 NitraOktber 14 2019 02:47:07
Navigácia
Kto je Online
· Hostí Online: 1

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 1,095
· Najnovší člen: gareindesee
Škola v prírode - Krpáčovo, apríl 2013
Dňa 29.04. 2013 sa žiaci sekundy A a sekundy B vybrali na dlho očakávanú cestu do školy v prírode, ktorá sa uskutočnila v Krpáčove a začalo sa vytúžené dobrodružstvo. Po dvojhodinovej ceste nás čakalo milé prekvapenie - pekný hotel Polianka v nádhernom prostredí. Cesta nám rýchlo ubehla a už sme sa aj vybaľovali v našich izbách. Po obede nasledovala krátka prechádzka okolo jazera a spoznávanie okolia. Pred hotelom sa nachádza voľná lúka, vhodná na športové aktivity a zaujímavosťou sú aj kozy a kone. Zvyšok dna sme strávili športovo, hrali sme americký futbal a vybíjanú.

Na druhý deň sme po doobedňajšom vyučovaní išli na túru a našim cieľom bola pamätná izba Sama Chalupku v Hornej Lehote. Získali sme tam nové vedomosti o živote a diele Sama Chalupku, popredného básnika štúrovskej generácie. Pozreli sme si ukážky jeho rukopisov, knižné vydania jeho prác a niektoré osobné veci. V izbe sa nachádzajú aj písomné dokumenty o chalupkovskom rode a o živote dramatika Janka Chalupku, staršieho brata Sama Chalupku.

Na tretí deň bolo 1. mája a my sme sa doobeda neučili. Namiesto učenia sme išli na neďalekú farmu, kde boli kozy, ovce, kravy, kone a psy. Majiteľ farmy nám spravil prednášku o zvieratách a živote na farme. Najzaujímavejšou časťou bolo dojenie kozy, ktoré mnohým z nás navždy zostane v pamäti. Niektorí žiaci si vyskúšali aj jazdu na koňoch. Večer dievčatá pripravili zábavný program pre chlapcov.

Štvrtý deň bol dňom, kedy chlapci chystali program pre dievčatá. Tiež sa konala ďalšia túra do lanového parku „Tarzania“.

Posledný deň prišla búrka a výpadok elektriny, ale našťastie iba na niekoľko hodín. Ako čerešnička na torte bola večerná diskotéka plná zábavy, ale aj smútku, že sa škola v prírode končí.
4.5.2013 sme sa vrátili do Nitry, niekto so slzami, niekto so smiechom. Tak či onak, na túto školu v prírode budeme ešte dlho spomínať.

· sgnrFR dňa mj 28 2013 · V Nekategorizované · 0 Komentárov · 1367 Prečítané ·Vytlačiť
Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
El. žiacka knižka

Shoutbox
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

Žiadne správy.