Športové gymnázium Nitra, Slančíkovej 2, 950 50 NitraJn 03 2020 22:37:08
Navigácia
Kto je Online
· Hostí Online: 1

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 1,095
· Najnovší člen: gareindesee
Škola v prírode, apríl 2011
Dňa 14.4. (štvrtok) Sme sa my- II.A1(športové sústredenie), II.A2, I.A (atléti- športové sústredenie), I.B a IV.A (len pár žiakov- športové sústredenie) - vybrali do školy v prírode v krásnom horskom prostredí Vysokých Tatier. O 8:30 h. sme vyrazili z parkoviska OD Progres a pred nami bola skoro štvorhodinová cesta do Tatier. Bohužiaľ, do jedného autobusu sme sa všetci nezmestili, tak pre zvyšných 14 ľudí musel prísť minibus. Slabšie žalúdky povinne užili kinedryl, ale počas cesty sme nezažili žiadne veľké problémy. Prvá zastávka bola príjemná koliba s preliezkami a hojdačkami, ktoré hneď obsadili mladšie decká. Opäť sme vyrazili na cestu krátiac si ju rozprávaním humorných zážitkov zo školských lavíc. Spomínali sme aj na minuloročnú nezabudnuteľnú školu v prírode, vyslzili pár sĺz a s otvorenými ústami hľadeli na zasnežené kopce na Donovaloch. ”Hups, myslím, že mi tie šortky budú na dve veci,” poznamenala jedna z našich spolužiačok a všetci sme sa opäť rozosmiali. Ale smiech nás hneď prešiel, keď sme po ďalšej hodinke uvideli hotel Hubert, v ktorom sme mali byť ubytovaní. Bol obrovský, luxusný a krásny. Pani profesorky- p.p. Viola Martonová, p.p. Zuzana Hoppanová, p.p. Katarína Surová a tréneri Peter Žňava a Tomáš Reviľak nás rozdelili. Po krátkych základných informáciách sme si podelili izby a zistili, že my II.A2 A I.B budeme ubytovaní vo Vile Horec, ktorá je v areáli hotela Hubert a takisto luxusná ako samotný hotel. Rýchlo sme sa zložili na izbách a zamierili na obed. Po obede nasledoval oddych spojený s vybaľovaním vecí a pani profesorky boli také dobré, že nám dovolili pozrieť si diel Dr. Housa (♥), za čo sme im veľmi vďační. O piatej sme sa boli naolovrantovať, pozreli sme si zvieratká v areáli hotela a dve spoločenské sály, v ktorých sme sa mali učiť. Jedna z nich bola ideálna aj na večerný program a diskotéky. Po večeri nasledoval zoznamovací večierok spojený s talentáriom a vtipnými úlohami. Večer sme ukončili diskotékou a trochu smutne, že sa už skončil prvý večer, všetci zamierili do Vily Horec, vykonali večernú hygienu a išli spať.

Piatok – 15. 4. - Zobudili sme sa do krásneho rána, pekne vyspinkaní a naspeedovaní na nové dobrodružstvá. Po raňajkách sme sa vybrali do Huberta a začali sa učiť. Príklady z matematiky, poznámky z geografie, opakovanie chemických značiek z chémie, cvičenia z francúzštiny. Poobede sme sa vybrali na prechádzku do Tatranskej Polianky, kde sme obdivovali tatranský vláčik a pani profesorka Martonová nám vysvetlila, ako sa nazývajú rôzne horské útvary. Pani profesorky nám sľúbili výlet na Štrbské pleso, ktorý však ešte nebol na 100% istý. Keď sme sa vrátili do Huberta nasledoval olovrant, oddych na izbách, večera a nakoniec naša najobľúbenejšia činnosť - diskotéka. Všetci sme sa perfektne zabávali a smiali. A potom sa to už všetko zopakovalo ako deň pred tým- večerná hygiena a večierka.

Sobota - 16. 4. - A znovu sa opakuje naša každodenná rutina. Raňajky, učenie, desiata, učenie, obed a oddych, po ktorom sme sa dozvedeli, že na spestrenie nášho programu vyrobíme skupinové projekty na geografiu a biológiu. Poprvýkrát sa niektorí z nás „vrhli“ do wellness centra a okúsili slanú vodu v hotelovom bazéne. Ostatní sme si mali vybrať tri zvieratká, ktoré sú v areáli hotela Hubert, nakresliť ich a charakterizovať. Na geografickom projekte sme kreslili Gerlachovský štít a ostatné štíty v jeho okolí, opísali katastrofu spred štyroch rokov (kalamita) a nakreslili tabuľku o zmene porastu s narastajúcou nadmorskou výškou. Obidva projekty sme však nestihli spraviť naraz, preto sme dokončenie geografického projektu museli presunúť na nasledujúci deň. Nasledovala večera a diskotéka.

Nedeľa – 17. 4. - V nedeľu teplota stúpla, obloha sa vyjasnila, prosto ideálny deň na výlet a návštevu Štrbského plesa. Po raňajkách sme dokončili geografický projekt a poobede sme sa teplučko poobliekaní náhlili na železničnú stanicu. Vlak sme stihli na sekundu presne (lebo sme frflali a šli pomaly, čo samozrejme nie je podstatné :D), zrejme pri nás stáli všetci strážni anjeli. Cesta vlakom bola príjemná, zábavná a po príchode na Štrbské pleso sme sa potešili snehu, ktorého bolo stále plno a vypočuli si rozprávanie p.p. Hoppanovej a p.p. Martonovej o vzniku Štrbského plesa. Poprechádzali sme sa ešte v areáli, navštívili stánky s malými drobnosťami a pokupovali si rôzne zaujímavé veci. Napríklad kúpila sa aj jedna kuša, od ktorej museli pani profesorky z bezpečnostných dôvodov zobrať šípy. Zastavili sme sa aj v potravinách a skonštatovali, že takú tržbu, akú obchodík utŕžil dnes, neutŕži ani za mesiac. A potom sme sa už ponáhľali ”domov”. Večerný program bol voľný, pozerala sa Superstar, ale nikto ju nedopozeral celú, pretože sme všetci skoro zaspali od vyčerpania.

Pondelok – 18. 4. - Po raňajkách sme všetci naklusali do Huberta, kde sme sa rozdelili na dve skupiny. Prvá skupina išla do bazénu a druhá skupina sa učila. Po hodine sme sa vymenili. Keď sme prišli z obeda, mali sme dvojhodinový oddych, po ktorom sme sa vybrali na menšiu obchádzku po okolí. Zimné bundy sme mohli nechať na chate, keďže vonku sa opäť ukázalo slniečko. Večer nasledoval program, ktorý si každá trieda pripravila. My, skúsenejší druháci sme museli ísť prví. Naše úlohy pre prvákov pozostávali z jabĺk namočených v octe a obalených v múke. Druhá úloha pozostávala z misiek a múky s cukríkom, ktoré sa v nich nachádzali. Dotyčný si musel tvár omočiť vodou a fúkať až kým neprišiel k cukríku. Prváci si pre nás pripravili MISS a pitie čaju so soľou. Športovci sa tiež podieľali a tí si pripravili tanečný súboj dvoch dvojíc.

Utorok – 19. 4. - Náš predposledný deň. So smutnými tvárami sme sa poberali z raňajok na izby upratať si a čo-to pobaliť. Potom sme išli do Huberta, kde sme si ešte pár vecí podopisovali a doučili sa. Na obede nám pani profesorky oznámili, že pôjdeme do Starého Smokovca. Keďže na vlak sme išli už po druhýkrát, tentokrát sme si dali povedať a boli sme o čosi rýchlejší a vlak sme stihli aj bez zadychčania. Cesta vlakom netrvala dlho a ocitli sme sa v prostredí Starého Smokovca. Tu sme si pozreli najstarší hotel v Tatrách a lanovku na Hrebienok. Potom sme mali polhodinový rozchod (na čo sme sa skoro všetci vybrali do malého obchodíku, ktorý tam bol) a pani profesorky išli na kávu. Keď sme sa vrátili, dostali sme pokyn kompletne sa dobaliť. Večer bola rozlúčková diskotéka, na konci ktorej sme si niektorí aj poplakali.

Streda – 20. 4. - kAni sme sa nenazdali a prišiel posledný deň našej Školy v prírode. Ráno sme naposledy vykročili z našich izieb, rozlúčili sme sa so zvieratkami a malebnými horami. O 9:00 sme vyrazili z tohto prostredia, lebo náš autobus sa trochu oneskoril. Naspäť sme išli už iba jedným autobusom, čo znamenalo, že sme tam sedeli trochu tesnejšie. Ale nám bolo dobre. Cestou sme sa zastavili v dedinke Vlkolínec, ktorá je inak aj chránenou pamiatkou UNESCO. Tu nám sprievodca porozprával históriu tejto dediny a dozvedeli sme sa, že momentálne sa tu nachádza 55 domov a žije tam 17 obyvateľov. Potom sme sa vrátili do autobusu a znovu smer NR. Keď sme do našej vytúženej Nitry prišli, zistili sme, že napriek tomu, že v Tatrách bolo super, stále tu máme lepšie klimatické podmienky. Sem sa nedá napísať úplne do bodky, čo sme zažili, ale spomienok máme nekonečne veľa a môžeme potvrdiť, že bolo úplne GENIÁLNE !!


Stell a Tessie :) II. A2

· sgnrFR dňa mj 04 2011 · V Nekategorizované · 1 Komentárov · 2682 Prečítané ·Vytlačiť
Komentáre
#1 | toneypan dňa februr 25 2013 10:35:29
The highest level of Prada Replica Handbags enjoys the advantages of

reasonable price.replica handbags have been in great

demand in recent times and have taken the world market by storm.We would here like to tell about some Handbag types.

Designer replica handbags are the one which have been a real

raze in the market.louis vuitton handbags is another type

which can give you a satisfaction and our website offers these bags at a reasonable price.People have a habit of

showing themselves off and these Replica rolex watches help them

in achieving their dreams.Being low priced Breitling

Replica watches
can gift these to their friends and relatives.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
El. žiacka knižka

Shoutbox
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

Žiadne správy.