Športové gymnázium Nitra, Slančíkovej 2, 950 50 NitraJl 13 2020 17:58:24
Navigácia
Kto je Online
· Hostí Online: 1

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 1,095
· Najnovší člen: gareindesee
DIVOTVORNÝ HRNIEC, divadelné predstavenie
DIVOTVORNÝ HRNIEC

Jedného prekrásneho rána (pravdupovediac bolo oproti iným dňom zima a pod mrakom) sa trieda tercia á la III.B zhromaždila pred školským internátom. Potom sa to všetko pohlo, naša i hromada iných tried z našej školy sa posúvala dopredu. Všetky triedy sa v dlhom zástupe presúvali na vytúžené predstavenie Divotvorný hrniec. Dostavili sme sa pred Divadlo Andreja Bagara v celej svojej sláve a nestabilnej konštrukcii. Potom sa to začalo!

Všetci sa tlačili do vnútra, celá rada tried sa premenila na stádo ovečiek. A verte či neverte vo vnútri divadla sme boli najrýchlejší...len škoda, že nás nechali dlho čakať pred sálou. Ale nakoniec nás konečne vpustili :D. Natlačili sme sa do dverí, lebo každý chcel byť medzi prvými a obsadiť si najlepšie miesto. Usadili sme sa a s napätím sme očakávali začiatok predstavenia.

Opona sa otvorila, svetlo zhaslo a...a a nič, nastal hluk a každý sa pýtal, čo sa stalo. Potom opäť svetlo zhaslo, prišla zvučka televízie a na scénu vbehol Mgr. Ján Finta (Ivan Vojtek), ktorý v televízii pozeral krach slovenskej firmy, zobral si kufre a putoval aj s dcérou Filoménou (Katarína Turjanová) za šťastím do zasľúbenej krajiny, pričom však ukradol hrniec zlata vodníkovi (Peter Kadlečík) - DIVOTVORNÝ HRNIEC, ktorý plnil priania!!

Išlo o muzikálovú rozprávku pre dospelých, s patričnou dávkou irónie, nadhľadu, láskavého humoru a šťastným koncom, lebo nespravodlivosť sveta tu bola potrestaná a spravodliví hrdinovia dokázali napraviť aj to nenapraviteľné. Úžasné boli aj strhujúce melódie, tanečné čísla a pesničkové hity (zaujímavá bola pesnička: ,,Keď som bola malá slovenská panna...“ v štýle DéJa Vu*, je to pieseň z muzikálu Producenti*, len na miesto ,,slovenská“ bolo použité „švédska.“).Toto predstavenie v nás zanechalo silný emocionálny a etický náboj.

3.B pred divadlom
· sgnrFR dňa december 03 2009 · V Nekategorizované · 1 Komentárov · 1895 Prečítané ·Vytlačiť
Komentáre
#1 | unilogin dňa december 17 2011 07:40:29
Please delete all porno from your site!
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
El. žiacka knižka

Shoutbox
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

Žiadne správy.